CÃmoldalRólunkKézikönyvKapcsolatPublikációk
|
A NOSZA (Neuro-Ophthalmologiai Szakambulancia) AlapÃtvány megszűnt. A FÅ‘városi Törvényszék törlÅ‘ végzése 2019-05-16. napján jogerÅ‘re emelkedett. Az AlapÃtvány honlapja archÃvumként tovább működik. Az alábbiak az AlapÃtvány születését és korábbi működését Ãrják le. *** A NOSZA (Neuro-ophthalmologiai Szakambulancia) AlapÃtvány: Az agyérbetegségek szemtüneteinek szűrése, kezelése érdekében 2002-ben jött létre. Ennek elÅ‘zménye az AlapÃtóknak a neuro-ophthalmologia területén végzett több, mint 20 éves tevékenysége.
Az AlapÃtvány fÅ‘ célja: A központi idegrendszeren belül a látópálya és a szemmozgató rendszert érintÅ‘ megbetegedések korai felismerése, korszerű diagnosztikája, kezelése. Mivel a látás a szem és az idegrendszer együttműködésén alapul, ezért a szervezeten belül bármely betegség lehet a látászavar eredete - nemcsak neurológiai és idegsebészeti, hanem gyakran a szÃv- és érrendszeri, gyulladásos betegségek, vagy eltérÅ‘ eredetű belgyógyászati kórképek is.
Az AlapÃtvány tevékenysége: Céljai elérése érdekében az AlapÃtvány tájékoztatási, tanácsadási, továbbképzési feladatokat lát el. Nevezetesen a legkorszerűbb szakkönyvek és publikációk valamint folyóiratok beszerzését és egyidejűleg a legfontosabb kongresszusi szimpóziumok szervezését, postgraduális képzéseken való részvételt is támogatja. Az AlapÃtvány tevékenységének egyik legfontosabb, legmaradandóbb célkitűzése és eredménye a rendszeres idÅ‘közönként megjelenÅ‘ NEURO-OPHTHALMOLOGIA kézikönyvek kiadása. Az AlapÃtvány tervei között szerepel a kézikönyv elektronikus változatának folyamatos modernizálása, átÃrása.
A neuro-ophthalmologia: Egy olyan új diagnosztikai határterület amely az ideggyógyászati-, idegsebészeti és neurológiai szövÅ‘dményekkel járó szisztémás megbetegedések szemtüneteit vizsgálja. A látóideg és a szemmozgatórendszer a központi idegrendszert szinte teljes hosszában átszeli, s Ãgy bárhol alakul ki a működési zavar, a neuro-ophthalmologiai vizsgáló eljárásokkal a károsodás mértékére, helyére és tapasztalati alapon a károsodás eredetére, etiopathomechanizmusára is következtethetünk. Mindemellett alapvetÅ‘ feladata még a betegek korszerű kezelése és életük során a a legkorszerűbb rehabilitáció biztosÃtása is. |